Týden 7.-11.března
Tak doufám, že marodi se už zbavili bacilů a dorazí mezi nás.....
V ČJ každý den procvičujeme probraný pravopis. Zakončili jsme učivo o číslovkách, ke kterému se ale budeme vracet a čekají nás předložky S,Z a další rozšiřování učiva o slovních druzích. Ve slohu děti vyplňovaly složenky.
V matematice také stále trénujeme numeraci. Písemné dělení již vypadá, že jsme úspěšně zvládli. Vracíme se k řešení slovních úloh - to je "kámen úrazu"! Příští pátek nás čeká Matematický Klokan. V geometrii probíráme úhly, jejich měření, pracujeme s ciferníkem a stále se vracíme ke konstrukcím. V pátek neměla většina svůj den,protože geometrie byla jedna velká katastrofa, ale přežili jsme....![]()
Ve vlastivědě jsme psali další testík, který dopadl velmi dobře až na ty stále stejné, kteří se stále ještě nepoučili, nepochopili, že nastala doba, kdy se musí na některé věci připravit a tak dostávají, co si zaslouží.
V přírodovědě se prokousáváme tématem člověk. Povídali jsme si o vývoji člověka, jeho fyziologických změnách ve vývoji a stavbě těla.
Příští týden bude opět v rámci TV bruslení.
